Close

Najvyššia kvalita
je v klasike

Neprekonateľná klasika

Ofsetová tlač je bez sporu najkvalitnejšia a najrozšírenejšia tlačiarenská technológia vhodná hlavne pre tlač veľkých objemov.

Čo je ofsetová tlač

Ofset je tlač z plochy, pretože tlačiace a netlačiace miesta sú prakticky v jednej výškovej úrovni. Ofset je nepriama tlač – z tlačovej formy (tlačovej platne) sa farba prenáša najprv na gumený valec a až z neho sa prenáša na papier.

Keďže farba sa prenáša dvakrát, obraz na tlačovej forme nie je voči tlači zrkadlovo prevrátený. Vďaka gumovému valcu a jeho schopnosti dokonale priľnúť aj k nerovnému povrchu je ofset schopný tlačiť veľmi jemné detaily. Samotný obraz vzniká ako optická ilúzia, ktorá využíva nedokonalosť ľudského oka.

Kedy zvoliť ofset?

Prečo je ofset taký obľúbený a rozšírený? Pretože je z hľadiska kvality obrazu, farieb, času a ceny zrejme optimálnym riešením.

Ofset sa niekedy označuje aj ako veľkonákladová tlač, pretože je vhodný na produkciu veľkého množstva výtlačkov. V poslednej dobe naberá na obľube digitálna tlač, avšak ofset má v tlačiarenskom priemysle svoje pevné miesto.

Informácie o digitálnej technológii tlače, jej výhodách a nevýhodách si môžete tu prečítať v časti digitálna tlač.

Vymyslime spolu aj vaše obaly.
Napíšte nám.

  Miloš Novák
  CEO
  mnovak@iiprint.sk

  Martin Macek
  obchodný manažér
  mmacek@iiprint.at
  +421 903 291 467

  lackova nova

  Róbert Karkuš
  obchodný manažér
  rkarkus@iiprint.at
  +421 903 460 036

  kopplova paulova nova
  Sledujte nás na​