Packaging
od skice po realizáciu

>

Vytvoríme obal na všetko

arrow white

OBALOVÝ DIZAJN A PACKAGING

U nás v tlačiarni i+i print Bratislava sa stal packaging dôležitou súčasťou našej produkcie. Vhodná skladba technológií, skúseností, materiálov a ľudského potenciálu vyústili do prakticky neobmedzenej škály navrhovania a produkcie obalov. U nás platí heslo „kreativita nepozná hranice“. Pre našich zákazníkov sme schopní navrhnúť a vyrobiť obaly podľa ich predstáv, prípadne ich aj prekonať. Našou najväčšou výhodou je, že vieme vyprodukovať obaly od jedného kusa až po veľké série. Využívame papier, lepenky, plasty, recyklované materiály, alebo ich kombináciu. Vyrábame obaly na potraviny, priemyselné produkty ale aj reprezentatívne balenia.

Originálne obaly
pre vaše
unikátne produkty

Obal predáva, no napriek tomu mnohé obaly spĺňajú iba úžitkovú hodnotu, a chýba im prispôsobenie sa produktu, adekvátne vystihnutie jeho podstaty. Preto v i+i print navrhujeme a produkujeme obaly, ktoré sú v dokonalej symbióze s produktom a vyzdvihnú jeho výnimočnosť.

29+ rokov
skúsenosti
v oblasti tlače

Vďaka skúsenostiam našej tlačiarne spolu s najmodernejšími technológiami a materiálmi vieme vyhovieť takmer každému zákazníkovi a pripraviť aj maximálne špecifické a unikátne riešenia. Vďaka digitálnej technológii sme schopní zabezpečiť vysokú variabilitu a rôznorodosť vašich obalov aj pri vysokých nákladoch. Každý jeden môže byť jedinečný.

Na množstve a veľkosti nezáleží
od 1 – 1 000 000+

Obaly podľa vašich predstáv vám vieme
prichystať už od minimálneho počtu 1 kus
až po státisícové série.

Využívame papier, lepenky, plasty,
recyklované a prírodné materiály, alebo ich
kombináciu.

Zabalíme vám všetko.
Od špendlíka až po malé auto.

Trošku z histórie obalového dizajnu

Papier, ako materiál na balenie bol po prvý raz zaznamenaný v Egypte v roku 1035, kedy si Perzský cestovateľ poznamenal, že tovar na trhovisku v Káhire bol po predaji zabalený do papiera. V stredoveku sa na balenie okrem prútia, keramiky, kože, drevených bední a sudov, tkaných tašiek z tráv a rákosí začal používať aj cín. Cínové nádoby boli rozšírené prakticky po celom svete.

Veľkým prelomom bolo zavedenie Thinplate kovových pocínovaných platničiek na výrobu krabičiek. Išlo o metódu vykovávania a valcovania kovových hranolov do tenučkých kovových platní, z ktorých boli následne vyrábané obaly na tabaky, čaje,… Thinplate krabičky sa poprvýkrát objavili v roku 1725. Od krabičiek bol už len krok ku konzervám. Francúzsky vynálezca Nicolas Appert skonštruoval za pomoci cínovania prvú konzervu. Prvá továreň na konzervované produkty bola postavená v Londýne. Celosvetový, hlavne koloniálny obchod si vyžadoval presuny veľkého množstva dobre uskladniteľného tovaru. Nastal prudký rozvoj packagingu, čo malo za následok celkové pozdvihnutie celosvetového obchodu.

V prvej polovici 19. storočia bola vynájdená vlnitá lepenka. Súžila hlavne na balenie klobúkov. V roku 1890 škót Robert Gair vynašiel predvysekávané kartónové krabice. A potom už to šlo pomerne rýchlo. Na začiatku 20. storočia bol vynájdený bakelit, celofán a postupne sa pridal alobal a plasty. Došlo ku zvýšeniu bezpečnosti potravín a zlepšili sa mechanické vlastnosti obalov a obaly sa začali potláčať. Problematika obalov sa prejavila ako nesmierne široká a závažná a presahujúca do absolutne všetkých oblastí nášho života. Preto v roku 1952 otvorili v USA v štáte Michigan prvú vysokú školu, ktorá vyučuje obalovú techniku.

V dnešnej dobe sú vyvíjané nové materiály na packaging pomocou recyklačných technológií, ktoré ako základ používajú recyklované suroviny. Najnovším trendom je výroba obalov z materiálov, ktoré sú po použití schopné samo-odbúrania svojej štruktúry, čím výrazne prispievajú k ochrane prírody.